preloader

بهترین دندانپزشک کودکان تهران

 

بهترین دندانپزشک کودکان تهران برای هر کودک فردی است که علاوه بر تخصص و مهارت بالا بتواند به خوبی با روحیه لطیف کودک ارتباط برقرار کرده و خاطره ی خوشی را در ذهن او به یادگار بگذارد.  به جرئت می توان گفت بهترین دندانپزشک کودکان فرد عاشقی است که روان پاک کودک را می شناسد و برای اینکه کودک در جریان درست و لذت بخشی از تجربه ی دندان پزشکی قرار گیرد، فضای مطب را بگونه ای شاد و مفرح طراحی می نماید.

در کنار نقش دندانپزشک، والدین نیز در کیفیت اولین ملاقات کودک با دندانپزشکی بسیار تاثیرگذار هستند زیرا اولین برخورد در ذهن شفاف و بی آلایش کودک نه تنها ماندگار است بلکه تبعات بد می تواند تا سالها ادامه یابد. سلامت دهان و دندان کودک میتواند با انواع مختلفی از ناهنجاری های دهان و فک،  پوسیدگی و یا بیماری هایی همچون تالاسمی و سرطان در معرض خطر قرارگیرد.

 طبق توصیه ی انجمن دندانپزشکی کودکان آمریکا تقریبا از یکسالگی و حداقل دوبار در سال بایستی روند رشد دندان کودک توسط متخصص دندانپزشکی کودکان معاینه و نظارت شود چرا که غالب ناهنجاری های دهانی در همان مراحل اولیه قابل برطرف شدن هستند.

فضای شاد مطب دندانپزشکی در کاهش ترس و دلهره کودک بسیار موثر است و وجود وسایل سرگرمی و بازی میتواند مدت انتظار را برای کودک شیرین کند.

بهترین دندانپزشک کودکان تهران به خوبی میداند مراقبت از دندان های دائمی تنها اقدام مورد نیاز برای حفظ سلامت دهان و دندان نیست و دندان های شیری نیز بی اندازه مهم و تاثیرگذار هستند. اگرچه دندان های شیری در هفت سالگی شروع به افتادن می کند ولی بعضر دندان های شیری تا 12 یا 13 سالگی نمی افتن، اما آن ها در توانایی تکلم درست کودک، حفظ فضای مورد نیاز برای رویش دندانهای دائمی و حتی در جویدن صحیح، سلامت روده و معده کودک تاثیر گذارند.

ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان

بهترین دندانپزشک کودکان تهران قادر است علاوه بر جلب اعتماد کودک، اشتیاق به دیدار دوباره را در وجود کودک پرورش دهد، چرا که کودک دندانپزشک را دوست خود می بینید.

  • فردی متخصص با تجربه، صبور، گرم و خوش برخورد باشد
  • شناخت کامل و دقیقی از روحیات کودکان داشته باشد
  • حتما بهداشت مطب و استریل بودن تجهیزات دندانپزشکی را رعایت کند
  • از بهترین و به روز ترین تجهیزات مخصوص دندانپزشکی کودک استفاده کند
  • توانایی مدیریت اضطراب کودک و ایجاد جو صمیمی با کودک را داشته باشد
  • امکانات مورد نیاز برای بازی و سرگرمی کودک را در مطب فراهم نموده باشد

تاثیر والدین در سلامت دهان و دندان کودک

دندان های کودک پس از رویش نیازمند نگهداری و مراقبت کردن هستند که  یعنی نبایستی از تاثیر مسواک و نخ دندان در سلامت آنها غفلت کرد. شیوه ی درست مسواک و نخ دندان زدن را باید به کودک آموخت و تا زمانی که کامل آن را فرابگیرد حتما باید آنها را همراهی کرد که این مسولیت بر عهده ی پدر و مادر هاست.

 لذا پدر و مادر نقش پر رنگی در یادگیری کودک و حفظ سلامت دندانهای کودک دارند زیرا که کودک والدین خود را بسیار دوست دارد و اگر آنها به سلامت دندان ها و مسواک زدن اهمیت بدهند کودک نیز حتما تقلید خواهد کرد.

بهترین روش برای حفظ سلامت دهان و دندان کودک طبق توصیه ی بهترین دندانپزشک کودکان تهران این است حتما بعد از غذا که کودک هنوز سرحال و آماده یادگیری است با همراهی خودش دندان های او را مسواک بزنید. توجه داشته باشید که حداقل 2 دقیقه زمان صرف مسواک زدن کنید و در این حین با شعر و قصه گویی میتوانید این فعالیت را برای کودک خود مفرح و دلپذیر کنید تا به مرور مشتاق یادگیری و پایبندی به آن شود.

خدمات متخصص دندان پزشکی کودکان

بسیاری از عارضه ها همچون پوسیدگی دندان که سلامت دهان و دندان کودک شما را تهدید می کنند در سنین پایین بوسیله ی دندانپزشک به راحتی قابل تشخیص و درمان هستند.  به همین دلیل بهترین دندانپزشک کودکان تهران حتما برای کودک شما یک پرونده ی سلامت از 2 سالگی تشکیل داده و او را تحت نظارت و مراقبت خود قرار می هد. در ادامه چندتا از رایج ترین خدماتی که کودکان به آن ها نیاز دارند به شما معرفی میکنیم :

  • فیشورسیلانت یا شیارپوش

شیار های روی دندان ها به ویژه هنگامی تازه رشد کرده اند بسیار ظریف بوده و بستر مناسبی برای پوسیدگی دارند، لذا به راحتی با مسواک زدن قابل تمیز شدن نیستند. همانطور که از نام این روش پیداست در واقع با مهر و موم نمودن این شیار ها با موارد همرنگ دندان از رشد باکتری ها و پوسیدگی جلوگیری می کنند.

  • ارتودنسی پیشگیری

ارتودنسی پیشگیری در سن پایین میتواند از درمان های سنگین و پرهزینه در بزرگسالی برای درمان مشکلاتی مانند انحراف فک، نامنظم بودن دندان ها و عدم وجود فضای کافی برای رویش دندان های دائمی جلوگیری کند.  

 برخلاف باور عمومی که تصور می کنند دندان های شیری را مهم نیستند، آنها تاثیر زیادی در سلامت روییدن دندان های دائمی و همچنین تکلم کودک دارند و میتوان بوسیله ی ارتودنسی از عارضه های رایجی چون کج درآمدن دندان های دائمی جلوگیری کرد.

  • فلوراید تراپی

 در این خدمت بهترین دندانپزشک کودکان با هدف حفظ مینای دندان و سطح آن از پوسیدگی، به صورت دوره ای محلول یا ژل فلوراید را روی دندان بکار می برد. در واقع یون فلوراید قادر است مینای دندان را در برابر اسید موارد غذایی و مواد قندی مقاوم نموده تا نهایتا از رشد باکتری و شیوع پوسیدگی جلوگیری کند.

 در این روش دندانپزشک سطح دندان ها را با برس خاصی تمیز نموده و ژل فلوراید تقریبا 1 دقیقه روی دندان ها باقی می ماند، سپس ژل فلوراید و آب دهان کودک تخلیه می شود. توجه کنید که بعد از فلوراید تراپی کودک تقریبا تا 45 دقیقه نه دهان خود را بشوید و نه چیزی میل کند.  

Call Now
Directions